W jaki sposób marihuana może pomóc w walce z chorobami tarczycy?

Czym jest tarczyca?

Tarczyca to gruczoł mieszczący się w środkowej części szyi. Produkuje hormony które wpływają na liczne funkcje organizmu, między innymi metabolizm

Jakie są przyczyny chorób tarczycy?

Przyczyny chorób tarczycy są bardzo różnorodne. Mogą to być zaburzenia hormonalne, nowotwory lub guzy czy też niedobór lub nadmiar mikroelementów jak jod. Co ważne do zaburzeń nie musi dochodzić tylko w obszarze samej tarczycy. Na jej funkcjonowanie wpływa bowiem przykładowo praca przysadki.

Nadczynność i niedoczynność tarczycy

Niedobory hormonów (niedoczynność) tarczycy objawiają się ciągłym zmęczeniem oraz przybieraniem na wadze, natomiast ich nadmiar (nadczynność) prowadzi do nadpobudliwości oraz gwałtownej utraty wagi. Niektóre odmiany konopi mają działanie uspokajające, co może pomóc osobom z nadczynnością. Inne natomiast wprost przeciwnie – pobudzają, a w związku z tym przydadzą się w walce z niedoczynnością. Dodatkowo kannabinoidy zawarte w marihuanie wpływają na receptory odpowiedzialne za kontrolę metabolizmu, poprawiają jakość snu, poprawiają tolerancję na zmiany temperatury czy wspomagają mięśnie, zapobiegając ich osłabieniu.

Inne dolegliwości tarczycy

Coraz więcej osób cierpi na choroby autoimmunologiczne tarczycy (m.in. Hashimoto). Zawarte w marihuanie THC oraz CBD są w stanie zahamować procesy autodestrukcji zachodzące w organizmie.

Dzięki sinym własnościom przeciwzapalnym kannabinoidów marihuana może wspomagać organizm w walce z podostrym zapaleniem tarczycy, którego przyczyną zazwyczaj jest infekcja wirusowa. Co ważne korzystne ich działanie można zaobserwować nawet wtedy, gdy na chorego nie działają antybiotyki.

Częstym problemem w przypadku tarczycy jest tzw. wole, którego przyczyną są guzki na tym gruczole. Ponieważ kannabinoidy hamują rozwój komórek rakowych, mogą również zmniejszać wielkość guzków.

Należy pamiętać, że kannabinoidy mają działanie wspomagające w leczeniu wymienionych schorzeń i nie należy rezygnować z terapii konwencjonalnej.

Źródło informacji: https://tanienasionamarihuany.pl/

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *