Marihuana medyczna wykorzystywana w leczeniu raka

Czy marihuana może okazać się lekarstwem na raka?

Badania przeprowadzone w Molecular Cancer Therapeutics dotycząca raka piersi wykazała, bardzo dobre efekty korzystania z kanabidiolu, czyli CBD. Stosowanie CBD powodowało zmniejszenie się występowania przerzutów przy raku sutka, dodatkowo było w pełni naturalnym środkiem. W czasopiśmie PLoS ONE zamieszczono artykuł o tym, że marihuana medyczna jest bardzo pomocna przy leczeniu różnego typu nowotworów, ponieważ zmniejsza widocznie ich agresywność. 

Widoczne efekty zostały zauważone również w trakcie leczenia raka jelita grubego, kanabinoidy zmniejszają bowiem umiejętność rozmnażania się nowotworu, pomagają również w szybszym gojeniu się ran.

Marihuana a białaczka

Walka z białaczką wydaje się również bardziej efektowna, kiedy stosuje się przy niej marihuanę. THC jest mocnym induktorem apoptozy, hamuje ją nawet w 50 procentach, przez co ten poziom utrzymuje się nawet przez 6 godzin po podaniu leku.

Konopie indyjskie usuwają czerniaka skóry?

Odnotowuje się skuteczność marihuany również w leczeniu czerniaka skóry. Najważniejszą kwestią jest przede wszystkim wczesne wykrycie choroby i profilaktyka. Konopie powodują ograniczenie przerzutów czerniaka.

W jaki sposób marihuana może zniszczyć raka?

Instytut badawczy informuje nas, iż podawanie kannabinoidów w sposób miejscowy powoduje zahamowanie rozwoju i rozprzestrzeniania się nowotworów również złośliwych. Konopie indyjskie mogą być stosowane także przy leczeniu raka szyjki macicy, przy zwiększeniu odporności człowieka, pobudza znajdujące się w ludzkim ciele antyciała do walki z chorobą.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *