Jaką trwałość mają nasiona konopi?

13

Jaką trwałość mają nasiona konopi?

Nasiona konopi to naturalny produkt dlatego jak wszystko co występuje w przyrodzie ma swój określony czas życia. Nie oznacza to, że nasiona konopi można kolekcjonować np. tylko miesiąc. Optymalnym okresem zachowania najważniejszych właściwości nasion konopi jest co najmniej dwa lata pod warunkiem, że nasiona przechowywane są w odpowiednich warunkach.Więcej na temat prawidłowego przechowywania nasion konopi dowiesz się z tego wpisu. Mniej więcej po dwóch latach przechowywania nasion konopi ich właściwości powoli zaczynają słabnąć.

Nasiona są w stanie przetrwać temperatury, jakie zabiłyby wyrośniętą roślinę, jednak muszą być do tego dokładnie wysuszone. Nadmiar wilgoci w nasionach, które podlegają zamrożeniu, może także ulec zamrożeniu, uszkadzając w ten sposób nasiono.

Nasiona Marihuany należy przechowywać w chłodnym, zimnym miejscu. Z tego powodu zalecane są miejsca położone niżej, bliżej podłogi. Najlepszym rozwiązaniem dla dłuższego okresu przechowywania nasion jest lodówka lub zamrażarka, pod warunkiem niskiej wilgotności nasion oraz wilgotności panującej w pojemniku, który powinien być szczelny. Idealna temperatura w lodówce to ok. 4°C

Do długoterminowego przechowywania odpowiednio wysuszonych nasion najlepiej zastosować zamrażarkę. Należy jednak pamiętać o dwóch sprawach:

  1. Nie należy usuwać nasion z zamrażarki za często i na zbyt długo, by zmiana temperatury nie wpłynęła negatywnie na nasiona.
  2. Przy finalnym usunięciu pojemnika z nasionami z zamrażarki, należy pozostawić pojemnik zamknięty, dopóki nie ociepli się do temperatury pokojowej. W przeciwnym wypadku na nasionach wystąpi kondensacja wilgoci.

Zawsze świeże nasiona marihuany – TanieSianie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *