Czy konopie pomogą chorym na padaczkę?

Właściwości przeciwdrgawkowe marihuany

Ponad połowa napadów padaczkowych ma charaktery konwulsyjny, przez co chorzy borykają się z napadami, kiedy ich ciało wykonuje niekontrolowane ruchy. Istnieje 6 typów napadów padaczkowych, w każdym z nich organizm inaczej reaguje. Najbardziej groźne w takich napadach jest ich losowość, gdyż nigdy nie wiadomo, w jakim miejscu mogą się zdarzyć. Znane są już od służalczego czasu właściwości przeciwdrgawkowe konopi. Badania wykazały, iż delta 9-THC podane w dużej dawce działało przeciwdrgawkowo na myszy. Kolejne badania udowodniły, że CBD zwiększa efekt działania THC.

Marihuana ochrania neurony

Wiele przeprowadzonych badań systemu endokannabinoidowego dowodzą, iż pełni on istotne znaczenie w regulacji czasu trwania oraz częstotliwości napadów padaczkowych. Pewna cześć naukowców twierdzi, iż padaczka może wystąpić przy braku równowagi endokannabinoidowej, związana jest ona z uszkodzeniem mózgu, predyspozycji genetycznej czy zakażenia.

Stan padaczkowy a konopie indyjskie

W trudnych przypadkach epilepsji występuje również stan padaczkowy. Podczas niego objawy padaczki trwają od 5 minut, czasem są jeszcze bardziej intensywne niż w przypadku napadu padaczkowego. Taka przedłużająca się faza może doprowadzić do uszkodzenia mózgu, a nawet do śmierci.

Benzodiazepiny i barbituranami

To klasy leków, których aktualnie stosuje się w leczeniu stanów padaczkowych, jednak wiążą się z nimi poważne efekty uboczne. Znanych jest wiele dowodów, na to, iż annandamid WIN 55, 212-2, delta 9 THC mogą w lepszy sposób ochronić chorą osobę przed tym ciężkim stanem.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *